Vinice Albertov

Vinice Albertov a Vinař František Kettner se při zakládání vinice musel vypořádat s nedostatkem zeminy. Na některých místech sázel révu téměř do skály za pomoci sbíječky. Proto se zde víno musí častěji zavlažovat. Vinice Albertov, Vinař František Kettner, Vinařství František Kettner, Vinařství Albertov, Albertov Rental Apartments.
Vinice Albertov
Vinice Albertov

Webová stránka:
www.—.cz

Region:
Hlavní město Praha

Adresa:
Praha 2 128 00
Na Slupi 2103/2c

GPS souřadnice:
50.065957N
14.423298E

Vinice Albertov altán
Vinice Albertov altán

O vinici Albertov
Vinice čítá asi 850 hlav vín třech odrůd: ryzlink rýnský, fénix a rulandské modré. Réva je vedená tradičním způsobem „na hlavu“, které produkuje kvalitnější hrozny. A působí pěkněji na pohled, ale je náročnější na péči.

Vinař František Kettner
Vinařství má František Kettner v genech. Jeho prapradědeček se podílel na obnovení pražských vinic na Grébovce. Staral se v letech 2008 až 2013 o Svatováclavskou vinici na Pražském hradě, kterou pomáhal obnovovat. Pochází z Mělnicka, kde je vinařská tradice velmi silná a příjmení Kettner zde má mezi vinaři dobrý zvuk.

Přes zimu pije víno červené a v létě bílé. Jak dodává, každé víno má své vlastní zdravotní účinky a hodí se pro jiné příležitosti. Vinice Albertov se od roku 2017 prezentuje v rámci akce Pražské vinice

Vinice Albertov
Vinařství Albertov
Vinař František Kettner
Vinařství František Kettner
Albertov Rental Apartments

Vinice Albertov, Vinař František Kettner, Vinařství František Kettner, Vinařství Albertov, Albertov Rental Apartments.

Konec Nudy

Kam o víkendu na výlet, Vinice Grébovka, Vinice Pod Vyšehradem.

Konec Nudy

Jsem tady pro Vás …