Jezero Lhota

Jezero Lhota leží v lese východně od obce Lhota. Jezero má vodní plochu 25ha a hloubku až 14m. Jezero Lhota je obrovská vodní plocha s čistou a teplou vodou, písečnými plážemi a borovým lesem.

2 komentáře

Kurovický lom

Kurovický lom je na pomezí Hornomoravského úvalu a Hostýnských vrchů. Lom najdete na severozápadním okraji Vizovické vrchoviny. Kurovický lom je unikátní ekologickou lokalitou.

2 komentáře

Vinice Grébovka

Vinice Grébovka dříve zabíraly celou plochu dnešních Havlíčkových sadů. V současnosti se tu tak svérázně mísí charakter městského parku a unikátních pozůstatků vinice.

2 komentáře

Hanácké muzeum v přírodě

Hanácké muzeum v přírodě je jedinečným dokladem hliněného lidového stavitelství z oblasti Hané. Areál se skládá ze tří špaletových stodol z první poloviny 19. století a jedné stodoly z roku 1987.

4 komentáře

Průhonický Park

Průhonický Park který stojí za vidění v každé roční době. Cestou údolím minete i tři romantické stavby parku. Prvním je umělá zřícenina na ostrohu nad Botičem. Pak je tu Rybárna a Česká chaloupka.

3 komentáře

Štramberk

Štramberk je městečko které je zasazeno do centrální části Štramberské vrchoviny v předhůří Beskyd. Díky malebnosti je toto město často nazýváno Moravským Betlémem.

3 komentáře

Rozhledna Ještěd

Rozhledna Ještěd Vás uchvátí svím krásným výhledem na všechny světové strany. Na vrcholu naleznete hotel s restaurací, televizní vysílač a také přírodní park. Před stavbou vysílače zdobil Ještěd velký kříž.

3 komentáře

Konec obsahu

Žádné další stránky k načtení