Štramberk

Štramberk je městečko které je zasazeno do centrální části Štramberské vrchoviny v předhůří Beskyd. Díky malebnosti je toto město často nazýváno Moravským Betlémem. Město Štramberk nese stopu českých králů díky synu Jana Lucemburského, který toto sídlo založil. Štramberk, Město Štramberk, Pivovar Štramberk.
Štramberk
Štramberk

Webová stránka:
www.stramberk.cz

Region:
Moravskoslezský kraj

Adresa:
Štramberk 742 66
Náměstí 31

GPS souřadnice:
49.591414N
18.117348E

Štramberk
Štramberk

Město Štramberk Vás uchvátí klikatými úzkými uličkami lemovanými množstvím roubených budov. Širokému okolí vévodí zřícenina hradu Stallenberg s věží, která je známá jako Štramberská Trúba. Po příchodu na štramberské náměstí se však ocitnete v úplně jiném světě. Celému náměstí vévodí 22 barokních měšťanských domů. Barvitost města je doplněna řadou plastik, původních studní a bočních pavlačí domů.

Při prohlídce města jděte také na nedalekou rozhlednu na Bílé hoře. Po prohlídce městečka můžete ochutnat v místním pivovaru světlý nefiltrovaný ležák plzeňského typu a tmavý nefiltrovaný ležák s názvem Trubač.

Pokud vyhledáváte pochoutky, které jinde zkrátka neochutnáte. Můžete se třeba těšit na Štramberské uši, pečivo z medového kořeněného těsta. Pochoutky s chráněnou recepturou se ve Štramberku pečou už dlouhá staletí.

Štramberk
Město Štramberk
Pivovar Štramberk

Štramberk, Město Štramberk, Pivovar Štramberk

Konec Nudy

Kam o víkendu na výlet, Tipy na výlet středočeský kraj, Nejlepší koupaliště v Praze.

Konec Nudy

Jsem tady pro Vás …