Rozhledna Ještěd

Rozhledna Ještěd Vás uchvátí svím krásným výhledem na všechny světové strany. Na vrcholu naleznete hotel s restaurací, televizní vysílač a také přírodní park. Před stavbou vysílače zdobil Ještěd velký kříž. Rozhledna Ještěd, Ještěd Lanovka, Ještěd Rozhledna, Televizní Vysílač Ještěd, Hora Ještěd.
Rozhledna Ještěd
Rozhledna Ještěd

Webová stránka:
www.jested.cz

Region:
Liberecký kraj

Adresa:
Liberec 460 08
Horní Hanychov 153

GPS souřadnice:
50.732613N
14.984821E

Rozhledna Ještěd mapa
Rozhledna Ještěd mapa

Rozhledna Ještěd má na výšku 94 metrů. Vnitřní sloup má výšku 41 metrů a průměr 4,4 metru, na jeho vrcholu začíná anténní stožár. Vnější válec má výšku 22,5 metru a průměr 12,5 metru. Uvnitř sloupů se nacházejí schodiště a výtahy.

Anténa vysílače má výšku 17 metrů. V nejnižších dvou patrech je technické zázemí stavby: strojovna a provozní místnosti. Nad nimi se nachází vyhlídková terasa se vstupy do restaurace a hotelu. Vstupní hala, bufet, restaurace a hotelové místnosti zabírají čtveřici poschodí. Další čtyři patra jsou určena pro spojovací technice.

K budově Ještěd patří dvě parkoviště: V sedle u Ještědky je větší parkoviště pro 120 vozů. A přímo na vrcholu je malé parkoviště pro zaměstnance hotelu a hotelové hosty.

V zimní sezóně nabízí Ještěd skiareál. Jednu kabinovou lanovku, 3 sedačkové lanovky, 5 moderních vleků. 13 km sjezdových tratí různých obtížností, a snowpark.

V létě na Vás čeká množství turistických a cyklistických tras k výletu do okolí jizerských hor.

Ještěd lanovka je atraktivním dopravním prostředkem, která Vás rychle dopraví na vrchol hory.

Hora Ještěd
Ještěd Lanovka
Ještěd Rozhledna
Rozhledna Ještěd
Televizní Vysílač Ještěd

Rozhledna Ještěd, Ještěd Lanovka, Ještěd Rozhledna, Televizní Vysílač Ještěd, Hora Ještěd.

Konec Nudy

Kam o víkendu na výlet, Tipy na výlet středočeský kraj, Rozhledna Maják.

Konec Nudy

Jsem tady pro Vás …