Pravoslavný kostel sv Petra a Pavla | Karlovy Vary

Pravoslavný kostel sv Petra a Pavla je krásně zrekonstruovaná památka, do posledního detailu. Kupole chrámu rozzářilo šedesát tisíc plátků čtyřiadvaceti karátového zlata. Jedná se o nejvýznamnější pravoslavný chrám v České republice. Uvnitř si můžete zakoupit svíčku, kterou pak zapálíte pro splnění přání. Pravoslavný Kostel Petra a Pavla, Pravoslavný kostel, Pravoslavný Kostel sv. Petra a Pavla, Kostel Karlovy Vary, Kostel Petra a Pavla.
Pravoslavný kostel sv Petra a Pavla
Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla

Webová stránka:
www.—.cz

Region:
Karlovarský kraj

Adresa:
Karlovy Vary 360 01
Krále Jiřího 2c

GPS souřadnice:
50.224653N
12.874970E

Otevírací doba:
od 9:00 do 18:00

Pravoslavný kostel sv Petra a Pavla
Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla

Vzorem stavby se stal byzantsko-staroruský chrám v Ostankinu nedaleko Moskvy. Stěny kostela doplňuje bohatá ornamentální sochařská a figurální malířská výzdoba. Zařízení kostela tvoří bohatý majolikový dřevěný ikonostas s olejovými ikonami světců.

Kostel v byzantizujícím stylu byl založen na centrálním půdorysu řeckého kříže. Stavba s pěti kopulemi byla realizována v letech 1893-1898 na západním okraji města Karlovy Vary. Pravoslavný Kostel Sv. Petra a Pavla stojí v ulici Krále Jiřího.

Pravoslavný kostel
Kostel Karlovy Vary
Kostel Petra a Pavla
Pravoslavný Kostel Petra a Pavla
Pravoslavný Kostel sv. Petra a Pavla

Pravoslavný Kostel Petra a Pavla, Pravoslavný kostel, Pravoslavný Kostel sv. Petra a Pavla, Kostel Karlovy Vary, Kostel Petra a Pavla

Konec Nudy

Kam o víkendu na výlet, Tipy na výlet středočeský kraj, Nejlepší koupaliště v Praze.

Konec Nudy

Jsem tady pro Vás …