Park Mirakulum

Park Mirakulum nabízí spoustu zábavu. V různorodosti herních prvků si vybere snad každé dítě. Najdete zde Lesní město a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, Vodní svět a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici. Mirakulum Milovice, Park Mirakulum, Vodní Svět Mirakulum, Milovice, Milovice Mirakulum.
Park Mirakulum vodní svět
Park Mirakulum vodní svět

Webová stránka:
www.mirakulum.cz

Region:
Středočeský kraj

Adresa:
Milovice 289 24
Topolová 629

GPS souřadnice:
50.2396503N
14.8602725E

Ceník / Vstupné:
www.mirakulum.cz/vstupne

Otevírací doba:
Po – Ne od 10:00 do 18:00

Park Mirakulum mapa
Park Mirakulum mapa

OÁZA VODNÍ SVĚT
Oáza Vodní svět je unikátním vodním dílem, které přináší nevšední zábavu malým i velkým. Tato osvěžující atrakce nestojí na principu koupání, nýbrž hry s vodou.

První a nejrozlehlejší část Vodního světa začíná vodopádem, který celý tento systém zásobuje vodou. Z jezírka pod ním se do všech stran rozbíhají potůčky a říčky, které děti mohou pomocí hrázi zastavovat a tvořit tůně, měnit směr jejich toku a nebo je dokonce přečerpávat pomocí Archimedových šroubů.

Druhá část Vodního světa pracuje s momentem překvapení. Jsou zde ve výšce rozmístěné kyblíky, které se postupně plní vodou a v náhodném pořadí se převrhávají a polévají kohokoliv, kdo stojí pod nimi.

Ve třetí části najdete plochu s vodotrysky řízenými počítačem vystřikujícími ze země , které přinášejí osvěžení a zábavu malým i velkým.

A nebylo by to Mirakulum, kdyby ve Vodním světě neměli připravený dostatek míst k posezení a odpočinkových zón pro rodiče. Vše je schované ve stínu a je udělané tak, aby si zde člověk mohl příjemně odpočinout.

ÚZKOKOLEJNÁ PARNÍ ŽELEZNICE
Mezi Tankodromem a Parkem Mirakulum funguje unikátní úzkokolejná železnice, dlouhá cca 2 kilometry. Jde o kopii vojenské polní drážky 760 mm. Fantastická je rovněž železniční flotila. Lokomotiva je parní 100.15 z Florisdorfu 1947 – typově jde o starší model Krauss. Prostě dvounápravová kráska. Doplňuje ji dvojice dieselových mašinek Poldi. Více informací najdete na stránkách Tankodromu Milovice.

Návštěvníci Parku Mirakulum mohou využít jízdy na obrněných transportérech a další bojové technice. Nástupní místa najdete v mapě nebo na navigačních cedulích přímo v parku. Jízdné na BVP není součástí vstupného do Parku Mirakulum!

HRAD
Nepřehlédnutelnou dominantou Mirakula je dřevěný hrad, který se promítl i do loga parku. Na nádvoří vyrostla nová nejvyšší věž Hradu, která spojuje ostatní věže nadzemními průlezy a díky ní má Hrad věží již celkem 8. Připravte se na to, že vaši potomci budou překonávat až desetimetrové výškové rozdíly, visuté mostky, rozhledny, nebo tobogán, který vede do podzemních chodeb Hradu. Také zde najdete zábavná křivicí zrcadla!

LANOVÉ CENTRUM
Obdivovali jste v zoo atrakce, po nichž se prohánějí opičky? Tak podobnou rozpustilost můžete svým dětem dopřát i na lanovém centru. Dost pravděpodobně v jednom z největších v České republice! V parku jej najdete mezi Výtvarnými dílničkami a lesní naučnou stezkou.

VELKÁ TRAMPOLÍNA
Jedinečná atrakce pro malé i velké! Větší z trampolín má rozměry 25 x 13 metrů a zaručeně na ní své dítě či děti najdete, jakmile vstoupíte do parku… V současné době v Parku najdete už tři velké trampolíny!

LESNÍ MĚSTO A VULKÁN
Nový středobod Parku Mirakulum! Fantastické rozvětvené lesní město s věžemi, lanovými stezkami v korunách stromů nebo rozsáhlé podzemní chodby. A k tomu další hřiště pro nejmenší, množství posezení, úžasnou louku ve stínu stromů…

MINIZOO
Není třeba pochybovat, jaké místo budou děti vyhledávat nejčastěji… Jde o minizoo umístěné v zadní části Mirakula. Do výběhu holandských minikoz můžete s dětmi rovnou vlézt a zvířata si pohladit.

OBŘÍ HOUPAČKY
Přímo uprostřed parku se nacházejí čtyři obří houpačky i pro dospělé, zavěšené ve výšce 12 metrů a kmitem kolem 20 metrů. Kdo neokusil, nikdy nepoznal, co je skutečné houpání

BLUDIŠTĚ
Už jste svým potomkům četli příběh o Ariadnině niti, která pomohla Théseovi ze složitého labyrintu? Vězte, že přes kilometr cestiček v nápaditém bludišti jsme pro vás připravili i v Mirakulu.

DĚTSKÁ VESNIČKA V ZEMI PRASÁTKY PIGY
V zemi prasátka Pigy vyrostla nová úžasná pestrobarevná vesnička určená pro nejmenší. Svým nezaměnitelným designem podněcuje dětskou fantazii a nabízí mnoho zákoutí a malých průlezů, které mají nejmenší děti při hře tolik rádi. Najdete zde třeba i školu a navíc uvidíte celou vesničku v pestrých barvách.

AMFITEÁTR
V Mirakulu každý víkend a svátky probíhají divadelní či hudební představení, ukázky cvičení se zvířaty nebo kouzelnická vystoupení. Kapacita hlediště je zhruba 600 sedících diváků.

ZAHRADY A GRILOVÁNÍ
Cítíte tu vůni grilovaného masa? Ta se nejspíše line plácků ve vrchní části Parku určené pro rodinné grilování či piknikování. Projít se můžete zahradami s 12 druhy zemědělských plodin a množstvím bylinek, jejichž skladba a podoba se mění podle ročního období.

TVŮRČÍ DÍLNIČKY
Na pěti stovkách čtverečných metrů zastřešeného prostoru fungují každý víkend výtvarné a tvůrčí dílny, které slouží i jako velká herna pro děti i rodiče.

LESNÍ NAUČNÁ STEZKA
Lesní naučná stezka má rozlohu 4 hektary a je speciálně určena pro základní a mateřské školy. Návštěvu majestátního a druhově nesmírně pestrého lesa můžete spojit s environmentální výchovou a přírodopisem.

Park Mirakulum
Mirakulum Milovice
Milovice Mirakulum
Vodní Svět Mirakulum Milovice

Mirakulum Milovice, Park Mirakulum, Vodní Svět Mirakulum, Milovice, Milovice Mirakulum.

Konec Nudy

Kam o víkendu na výlet, Tipy na výlet středočeský kraj, Nejlepší koupaliště v Praze.

Konec Nudy

Jsem tady pro Vás …