Muzeum v přírodě Zubrnice

Muzeum v přírodě Zubrnice je nejmladší skanzen v Čechách, jeho základem je stará historická vesnice v klínu kopců Českého středohoří. Jediné muzeum v přírodě na severu Čech přibližuje bydlení, kulturu a sepětí původních obyvatel. Muzeum v Přírodě Zubrnice, Muzeum v Přírodě, Zubrnice Skanzen, Muzeum Zubrnice, Skanzen Zubrnice.
Muzeum v přírodě Zubrnice
Muzeum v přírodě Zubrnice

Webová stránka:
www.nmvp.cz/zubrnice

Region:
Ústecký kraj

Adresa:
Ústí nad Labem 400 02
Zubrnice 74

GPS souřadnice:
50.648625N
14.221119E

Muzeum v přírodě Zubrnice
Muzeum v přírodě Zubrnice

Část muzea se soustředí kolem budov stojících na svém původním místě, včetně školy, obchodu a kostela. Veřejnosti je zpřístupněn komplex roubené zemědělské usedlosti. Která je bohatá interiérovými a exteriérovými expozicemi včetně unikátní teplovzdušné sušárny na ovoce. Poznejte, jak se v Zubrnicích a okolí úspěšně obchodovalo s ovocem a chmelem.

Dále je zde expozice vesnické školy, starého obchodu a kostel s pravidelnými výstavami. Ve středu návsi stojí barokní studna a nedaleko pod vsí je malé nádraží s muzejní expozicí dopravy. Opodál proti proudu potoka stojí malý roubený vodní mlýn. V údolí Lučního potoka se seznámíte se středoevropským unikátem, hustou sítí vodních staveb. Podívat se můžete do funkčního Valšova mlýna.

Skanzen Zubrnice
Muzeum v Přírodě
Zubrnice Skanzen
Muzeum Zubrnice
Muzeum v Přírodě Zubrnice

Muzeum v Přírodě Zubrnice, Muzeum v Přírodě, Zubrnice Skanzen, Muzeum Zubrnice, Skanzen Zubrnice

Konec Nudy

Tipy kam do muzeaValašské muzeum v přírodě, Muzeum v Přírodě VysočinaHanácké Muzeum v Přírodě.

Konec Nudy

Jsem tady pro Vás …