Muzeum v přírodě

Tipy kam do muzea , Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice, Valašské muzeum v přírodě.
Muzeum v přírodě, Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice, Valašské muzeum v přírodě.

Stavby lidové architektury v Příkazích, známý jako Hanácký skanzen. Hanácké muzeum v přírodě je jedinečným dokladem hliněného lidového stavitelství z oblasti Hané. Areál se skládá ze tří špaletových stodol z první poloviny 19. století a jedné stodoly z roku 1987.

Muzeum v přírodě Vysočina je půvabným místem na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů. Expozice přinášejí svědectví o životě a práci rolníků od první poloviny 19. století do poloviny 20. století. V roubenkách si můžete prohlédnout dílny a obydlí tkalce, hračkáře, ševce a továrního dělníka.

Jediné muzeum v přírodě na severu Čech přibližuje bydlení, kulturu a sepětí původních obyvatel. Nejmladší skanzen v Čechách, jeho základem je stará historická vesnice v klínu kopců Českého středohoří.

Valašské muzeum v přírodě lidově někdy nazývané moravský skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Je tematicky rozčleněno na tři areály. Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu.

Hanácké muzeum v přírodě

Muzeum v přírodě Zubrnice

Valašské muzeum v přírodě

Muzeum v přírodě Vysočina

Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice, Valašské muzeum v přírodě, Kam do přírody.

Konec Nudy

Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice, Valašské muzeum v přírodě.

Konec Nudy

Jsem tady pro Vás …