Jeskyně Balcarka

Jeskyně Balcarka se nachází jižně od Ostrova u Macochy, při východním okraji vápenců. Obdivovat zde můžete bohatou a tvarově různorodou krápníkovou výzdobu. Krápníky jsou v přírodní chodbě, kde zaujmou především mohutné barevné sintrové kaskády. Jeskyně, Balcarka, Jeskyně Balcarka, Balcarka Cave, Balcarka Jeskyně.
Jeskyně Balcarka
Jeskyně Balcarka

Webová stránka:
www.caves.cz

Region:
Jihomoravský kraj

Adresa:
Ostrov u Macochy 679 14

GPS souřadnice:
49.376488N
16.758037E

Jeskyně Balcarka krápníková výzdoba
Jeskyně Balcarka krápníková výzdoba

Prohlídka začíná v mohutném vstupním portálu, který byl známý i paleolitickému člověku. Byly zde objeveny nálezy opracovaných kamenů, kostí či také pozůstatky ohnišť. Hlavní část prohlídkové trasy tvoří dvě Rotundy s barevnými sintrovými kaskádami.

Mimořádné bohatství krápníků, typicky vyvinuté povrchové krasové jevy. Jeskyně Balcarka má bohaté archeologické a paleontologické nálezy. Jeskyně Balcarka má krápníkovou výzdobou snad nejbohatší jeskyni Moravského krasu.

Parkování pro návštěvníky je zajištěno přímo u správní budovy jeskyně a je zdarma. U jeskyně se nachází zastávka autobusové dopravy. Ve správní budově je prodejna suvenýrů, občerstvení a bezplatné WC. Prodejny jsou otevřeny v hlavní turistické sezóně. Rezervace vstupenek pro jednotlivé návštěvníky není nutná.

Jeskyně
Balcarka
Balcarka Cave
Jeskyně Balcarka
Balcarka Jeskyně

Jeskyně, Balcarka, Jeskyně Balcarka, Balcarka Cave, Balcarka Jeskyně.

Konec Nudy

Kam o víkendu na výlet, Tipy na výlet středočeský kraj, Rešovské Vodopády.

Konec Nudy

Jsem tady pro Vás …